Mlsaninky

Nepečená broskyňová torta

Banánový Cheescake

 

Košíčky z krehkého cesta

200g polohrubej múky, trošku soli, 1 lyžička cukru, 2 žĺtky, 2 lyžice mlieka, 1 lyžica rumu, 100g masla alebo Hery

Do preosiatej múky urobíme jamku, do nej dáme všetky prísady okrem masla a pomocou vidličky ich zmiešame s múkou. Potom pridáme zmäknuté maslo alebo heru, spracujeme cesto, rozvaľkáme ho na hrúbku asi 3 mm, pokrájame na štvorčeky veľkosti formičiek, nimi vyplníme košíčkové formičky a upečieme. Upečené vyklopíme a vychladnuté plníme rôznymi penami, mäsovými nátierkami...

 

Plnené palacinky

1 horčicový pohár mlieka, 1 vajce, 3 lyžice hladkej múky, soľ, štipku kari korenia

Z mlieka, vajca, múky, soli a korenia vymiešame cesto, z ktorého upečieme palacinky. Hotové naplníme mäsovou alebo syrovou plnkou. palacinky poukladáme vedľa seba tak, aby sa kraje prekrývali a aby vznikol súvislý pás, natrieme plnkou, stočíme a pokrájame na kosodĺžniky, ktoré obalíme v trojobale a vypražíme.

 

Banánový pohár

1 banán, 1dl kondenzovaného mlieka, šľahačková smotana, postrúhaná čokoláda

Olúpaný banán pokrájame na kolieska a potom na štvrťky. Do pohárov rozdelíme kondenzované mlieko, poukladáme banány, šľahačku a ozdobíme postrúhanou čokoládou.

 

Jahodový pohár

1/4l mlieka, 60g cukru, 1 žĺtok, 1 lyžička maizeny, 1 balíček vanilkového cukru, 150g čerstvých jahôd, šľahačková smotana.

Mlieko, cukor a vanilkový cukor dáme variť. Žĺtok rozšľaháme v troške mlieka spolu s maizenou, zavaríme do vriaceho mlieka, odstavíme, postavíme do nádoby so  studenou vodou a za stáleho miešania vychladíme. vymiečšame pretreté jahody, nalejeme do pohárov a ozdobíme šľahačkou a celými jahodami.